Utopia jest tutaj czyli zaklęcie

Najpierw trzeba sobie zamknąć oczy, zatkać uszy, otulić się szczelnie, zatkać nos i wstrzymać oddech. A potem zbawić świat, dopiero potem, dopiero gdy płuca same zaczną domagać się tlenu. Dlatego utopie są ważne, moja jest taka:

Jestem jasiem, który siedzi w swoim domu. Nie odbieram w ten sposób nikomu dachu nad głową, nie odbieram jedzenia, picia, nie chce go męczyć, zabić, zgwałcić i nie zamierzam zrobić niczego z tych rzeczy jego bliskim lub sąsiadom. Jestem jasiem i dlatego patrzę, czy ktoś inny nie krzywdzi moich bliskich, moich sąsiadów i mogę zaufać im, że nie robią tego obcym. Wszyscy jesteśmy gotowi się bronić i nawet zabić w imię tego, ale nie chcemy i będziemy opłakiwać każdego zabitego. Wszyscy gotowi jesteśmy tym bardziej bić ludzi i wiązać ich, jeśli będą nas chcieli krzywdzić, ale każdy więzień jest dla nas tragedią. Staramy się unikać przemocy i udaje się nam to.

A wszystko zaczęło się od tego, że kiedyś, w pewnym momencie ktoś pozwolił nam siebie wybrać i wybraliśmy siebie. I możemy porzucić.

To jest mój sen.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s