Absurd został niezrozumiany

Nie jest absurdem wtaczanie skały na górę w kółko, bo ta spada. To nie ma sensu, a to nie jest absurd. Nie łudźcie się. Absurd polega na tym, że wszystko może mieć sens. Absurd tkwi w waszych paranojach.

Dobrze Ci? To może dlatego, że w poprzednim życiu byłeś więźniem obozu koncentracyjnego. Wyobraź sobie, że to była całkiem niedawno bardzo powszechna rozrywka ludzi – umieszczać innych na małym kawałku przestrzeni i gnoić. I dlatego teraz masz tyle rozkoszy, że się w pale nie mieści. W ramach równowagi. Umrzesz i potem będziesz w kompletnym dole.

Źle Ci? Może zwyczajnie ostatnim razem, jak miałeś okazje, to ją brałeś, nie patrząc na innych. Ba, wdeptywałeś ich w ziemie, nie patrzyłeś na to, że płaczą, a płaczu po prostu nie słuchałeś albo traktowałeś jak wycie wiatru. Byli winni – stanęli Ci na drodze. Jak mówiłeś, że ma stanąć miasto pośrodku pustyni lub w środku bagna – to stawało i ty nie liczyłeś trupów. Miałeś tylko jedno życzenie – trupów ma być nie widać, ale mają być widoczne śliczne, białe wieże, czyste, skromne domki i schludni mieszczanie. A kurwy, które chciałeś trącać w swoim pałacu, w samym sercu miasta, miały być prima sort.

To jest absurd. Jeśli teraz tylko Ci dobrze lub źle, to jest tylko kawałek surowego świata, który wpadł Ci w pysk albo Cię w ten głupi pysk strzelił. Nic nie znaczy i po prostu sobie minie. Tak jakby to twoje życie było jedno i nie musiałbyś się o nic więcej martwić. Tak, jakbyś nie musiał przekładać tego, co Ci się dzieje na żaden język, bo jest tylko twoje, a nie cudze, przeniesione przez innych na Ciebie, choć nie prosiłeś, ani się nie sprzeciwiałeś. Choćbyś więc musiał wtaczać ten pierdolony kamień na górę, to bez powodu i gdybyś go odrzucił, to też bez innego powodu niż ten, że chcesz lub nie. Tak jakbyś miał wybór, a nie ktoś inny, którym byłeś i którego w ogóle nie pamiętasz i może nawet nie rozumiesz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s